İmplant Yüzey Türleri

MESMO® sensitive 

Standart tekstüre POLYtxt®'in yanı sıra MESMO®-duyarlı olarak adlandırılan daha ince bir mikro-dokulu POLYTECH implant yüzeyidir.

Microthane®

Microthane® meme implantları için mikro-poliüretan köpük kaplı bir kabuk yüzeyidir. POLYTECH olarak, uzun süreli implantasyon için onaylanmış ekstra ince tıbbi sınıf poliüretan köpük kullanıyoruz. Ortalama 1500 mikron kalınlığa sahiptir.

Dokulu veya pürüzsüz implantlar için vücut, yabancı cisim çevresinde büyük bir kapsül oluşturur. Bununla birlikte, doku köpüğe dönüştüğünde, mikrokapsüller adı verilen birçok küçük kapsül oluşur; bu kapsüler fibroz / kapsüler kontraktür riskini azaltır.

Kapsamlı uzun süreli bir çalışma, vücutta sekiz yıl sonra, mikropüreüretan köpük implantlarının kapsüler fibroz oranının, dokulu implantlardan% 15 daha düşük ve düz duvarlı implantlardan% 30 daha düşük olduğunu göstermektedir (1). Son çalışmalar, sadece birincil büyütmede değil, radyasyonla bile iki aşamalı genişletici-implant rekonstrüksiyonu durumunda riskte bir azalma olduğunu göstermektedir (2)

POLYtxt®

Standart tekstüre sahip pürüzlü bir POLYTECH implant yüzeyidir.Ortalama yükseklik 200-300 μm, ortalama çap 100-400 μm olup dokuya kolayca tutunur. Bu yüzey onlarca yıldır kanıtlanmıştır ve kapsüler kontraktür riskini azalttığı gösterilmiştir.

POLYsmoooth™

Pürüzsüz bir POLYTECH implant yüzeyi olup bugün hala POLYTECH ürün portföyünde kullanılmaktadır.

(1) Handel, 2006

(2) Pompei, Stefano, et al: Polyurethane Implants in 2-Stage Breast Reconstruction: 9-Year Clinical Experience. Aesthetic Surgery Journal, Volume 37, Issue 2, 1 February 2017, Pages 171-176, doi.org/10.1093/asj/sjw183

WordPress Video Lightbox Plugin