Doğru Cerrahı Bulmak

Meme operasyonunuz için doğru cerrah 

Meme operasyonunuzdan önce, birçok seçimle karşı karşıya olacaksınız. Önemli olan; nitelikli, tecrübeli ve güvenebileceğiniz bir cerrah seçmektir. Ne hissettiğiniz önemli bir göstergedir, verdiğiniz karardan memnun olmalısınız. Burada, araştırmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu bulunmaktadır.

Cerrah arayışı

İhtiyaçlarınıza göre kusursuz cerrahı bulmak çok zor görünüyor olabilir. Ancak hedeflerinize yönelik yaptığınız bir araştırma ile muhakkak doğru kararı vereceksiniz. Cerrah dernekleri, araştırma yapmak için iyi bir başlangıç noktasıdır. Yakınlarınızın genellikle bir önerisi vardır, hasta değerlendirme siteleri ise diğer hastalardan ek bilgiler sağlar. Merak ettiklerinizi sorun ve tecrübelerinizi başkalarıyla paylaşın. Bir cerrahtan randevu almadan önce, bilgi almak için internet sitesini inceleyin. Hemen karar vermek zorunda değilsiniz. Farklı plastik cerrahlarıyla görüşmek ve sonrasında acele etmeden karar vermek iyi bir fikir olabilir. Cerrahların niteliklerine ve tecrübelerine ek olarak, estetik yaklaşımları da önemli bir rol oynar. 

İçinizden gelen ses genellikle doğru cerrahı bulup bulmadığınız konusunda size yol gösterecektir.

Muayeneden sonra en iyi şekilde bilgilendirildiğinizi ve motivasyonunuzun yükseldiğini hissediyorsanız, doğru cerrahı bulmuş olabilirsiniz. Diğer yandan, kendinizi endişeli hissediyorsanız ve cerrahtan memnun kalmadıysanız, araştırma yapmaya devam etmelisiniz.

Bir yakınınızdan sizinle muayeneye gelmesini rica etmekten çekinmeyin. Farklı bir görüş, karar vermenizde size yardımcı olacaktır. Konu sizin vücudunuz, sizin iyiliğiniz ve sizin sağlığınız. İyi düşünün. Bir sonraki adıma geçip geçmeyeceğinize veya bunun ne zaman gerçekleşeceğine yalnızca siz karar verebilirsiniz.

Meme ameliyatından önceki muayene

Tıbbi muayene, her iki tarafın da birbirini tanıması için ideal bir fırsattır. İşinde iyi plastik cerrahlar her zaman mümkün olduğu kadar açıklama yapar, gerçekçi beklentiler sunar, kendi sağlam fikirlerinizi oluşturmanıza yardımcı olur. Bununla birlikte, her kadının vücudu eşsizdir ve tüm önlemler her hasta için geçerli değildir. Cerrahınız her zaman kişisel ihtiyaçlarınızı, sağlık durumunuzu ve tıbbi geçmişinizi göz önünde bulundurmalı ve sizin için en uygun kararı vermelidir. Hatta bu, sizi hastası olarak kabul etmemesi anlamına bile gelebilir.  

Kararınızı verirken, cerrahınızın estetik yaklaşımının kişisel zevkinize uygun olup olmadığını da düşünün. Güzellik görecelidir ve herkes onu farklı şekillerde algılar. Cerrahınızla bu konuda aynı görüşleri paylaşıyor olmalısınız. Gerçekçi hedefler belirlemek için cerrahınıza karşı ne kadar açık olursanız, operasyonunuzun sonucundan o kadar mutlu olursunuz.

Cerrahınızın niteliği ve deneyimi 

İş, güvenilir ve yetkin bir cerrah bulmaya gelince, cerrahınızın niteliklerine ve tecrübelerine özellikle dikkat etmelisiniz. Lütfen aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmayı unutmayın:  

Cerrahınızı seçerken nitelikleri ve tecrübeleri her zaman öncelikli olmalıdır. Ödeyeceğiniz ücret değil. Çünkü sağlığınız en kıymetli varlığınızdır.  ·     

  • Cerrahınızın tanınmış bir derneğe üye olduğundan emin olun. Aynı zamanda cerrahın niteliklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Her zaman daha az güvenilir olan dernekler de olacaktır.
  • Bir cerrahın gerçek anlamda tecrübe kazanması ortalama on yıldan fazla süre alır. Cerrahınızın, aynı zamanda istediğiniz operasyonda da tecrübeli olduğundan emin olun.
  • Cerrahınız ameliyatları nerede yapıyor? Yalnızca resmen tanınmış tıbbi tesisleri kullanıyor olmalıdır.
  • Cerrahınızın söylediklerini sorgulayın. Cerrahınız size karşı dürüst olmalı ve gerçekçi olmayan sonuçlar vaat etmemelidir.
WordPress Video Lightbox Plugin