Doğru Boyutu, Şekli Ve Türü Bulmak

Meme implantlarınız için doğru boyut, şekil ve stil 

Meme büyütme ameliyatı yaptırmayı düşünen kadınların çoğu doğal bir görünüme ve vücutlarında estetik bir dengeye sahip olmak ister. Size uygun implant şeklini ve boyutunu seçmek çok önemlidir.

Cerrahınıza güvenin 

Cerrahınız size çeşitli meme implantları gösterecek ve cerrahi yöntemleri açıklayacaktır. Birlikte, artıları ve eksileri konuşabilir ve ihtiyaçlarınıza uygun olan meme implantlarını seçebilirsiniz. Muayene sırasında cerrahınızla açıkça konuşun ve operasyonunuz için belirlediğiniz kişisel istek ve hedeflerinizi dile getirin. Gerçekçi beklentiler yaratmanın tek yolu budur. Vücudunuzun eşi benzeri yoktur.

Bir implant seçerken, kişisel özelliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmak önemlidir. Cerrahınızın fikirlerini ciddiye alın. İyi bir cerrah, size en uygun meme implantlarını önerecek bilgi ve deneyime sahiptir; implantların zaman ilerledikçe daha rahat hissettirmesi için hacmi ve boyutları, fiziğinize uygun olmalıdır.

İmplant ölçüsü 

İdeal hacim söz konusu olduğunda, sütyen ölçülerini dikkate almamalısınız. Her sütyen üreticisinin farklı standartları vardır. Bunun yerine milimetrik ölçüler, meme implantlarınızın ölçüsünü belirlemek için kullanabileceğiniz doğru bir birimdir. 

Bir deneme testi de yardımcı olabilir: Sütyeninize yerleştirebileceğiniz harici implantlar vardır, böylece hangi şeklin ve boyutun estetik bir görünüm sağladığını görebilirsiniz. Alışık olduğunuz ve çok sevdiğiniz kıyafetleri giyin, farkı çok hızlı bir şekilde hissedeceksiniz.

Bazı cerrahlar olası sonucu görmenize yardımcı olmak için üç boyutlu görselleştirme araçları kullanır. 


Meme implantlarının şekilleri ve çeşitleri

Birçok farklı implant mevcuttur, çünkü her kadın eşsizdir ve her vücut farklıdır.

Bu kadar çok seçeneğin içinde, cerrahınızla birlikte size uygun implantı bulabilirsiniz.

Yuvarlak İmplantlar

Yuvarlak implantlar genç bir kadının memelerini andırır. Üst ve alt kısımda eşit olarak şekillendirilmiştir.

Anatomik İmplantlar

Anatomik olarak şekillendirilmiş implantlar, yetişkin bir kadının memelerini andırır. Üst yarısı biraz daha düz, alt yarısı daha yuvarlak olarak şekillendirilmiştir.

Meme implantları kesiği ve pozisyonu

Meme implantları farklı şekillerde takılıp yerleştirilebilir. Kesiğin nereden yapılacağı, ön muayenenizin sonuçlarına bağlıdır. Takılma şekli ve implantların nasıl yerleştirileceği, anatominiz, kişisel tercihleriniz ve cerrahınızın tavsiyesi gibi birkaç faktör tarafından belirlenir.  

INFRAMAMMARY KESİ: Meme büyütme için kullanılan en yaygın kesim biçimidir. Meme altındaki kıvrımdan yapılır.  

TRANSAXILLARY KESİ: Koltuk altından cerrahi bir kesi yapılır. 

TRANS-AREOLAR KESİ: Areola bölgesinden cerrahi bir kesi ile yapılır.

PERIAREOLAR KESİ: Areola bölgesinin çevresinden cerrahi bir kesi yapılır.

WordPress Video Lightbox Plugin