B·Lite® Hafif Meme İmplantları

Hissedebileceğiniz hafiflik

Yerçekimi baskısını belirgin ölçüde azaltarak geleneksel meme implantlarının kısıtlamalarını aşmak için geliştirilmiş olan B∙Lite®, doğal dolgunluk, belirli ölçüde daha hafif implant ağırlığıyla hissi ve sağlamlığı sağlamak amacıyla yenilikçi bir tarzda çığır açan teknoloji uygulamaktadır.

Ameliyat öncesi konsültasyon sürecinde hastalarB∙Lite® impantını tuttuklarında, azaltılan ağırlıkla alakalı faydaların anlamı hastalara B∙Lite®’a yönelik arayışlarını güçlendirmektedir.

Birçok farklı hasta ihtiyacı ve tercihini karşılamak adına B∙Lite® implantları, farklı şekil, boyut ve dokularda kullanıma hazırdır.

 [[Almanya’da üretilmiştir]]

B∙Lite® – POLYTECH’in güçlü markası

Hissedebileceğiniz yenilik

Geliştirilmiş mikrosfer kohezif implante edilebilir silikon jel olan eşsiz ve patentli B∙Lite® jel ile belirgin şekilde düşük ağırlık elde edilmektedir.  Mikrosferler, uzay teknolojisinde hafif ama sağlam çözüm olarak geniş ölçüde kullanılan hareketsiz, ultra yüksek saflığa sahip, delikli, borosilikat mikrosferlerdir. Mikrosferler sayısız klinik uygulamada kullanılmakta ve onaylanmaktadır.

B∙Lite® mikrosferleri kalıcı olarak çevreleyen silikon jeline tutunurlar. Seçici spatiyal konumlama ve kimyasal olarak mikforsferlerin jel ağına tutunmasıyla, daha az silikon jel gerekmekte ve ekstra sağlamlık elde edilmektedir. Pek mümkün olmayan yırtık oluşumunda bile, mikrosferler jel içerisinde sınır şeklinde kalması için tasarlanmaktadır. (1)
B∙Lite® jel, belirgin ölçüde düşük ağırlık sunmaktadır. Ciddi şekilde klinik öncesi test uygulamasında ve geçerlilik aşamalarında yoğun şekilde araştırılan B∙Lite® CE işaretine sahiptir ve eşsizi özellikleri ve karakteristik yapısı, istenen ölçütleri aşan koşullar altında performansı kontrol eden lider laboratuvarlar tarafından yapılan biyolojik, mekanik ve kimyasal testlerle kanıtlanmıştır. (1)
B∙Lite®, meme büyütme deneyiminde devrim yaratmak için çalışan plastik cerrahlardan, kimyacılardan, biyologlardan, bilim adamlarından ve mühendislerden oluşan bir ekip tarafından geliştirilmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

İmplantın meme dokusu üzerindeki etkisi nedir (sonuçların rahatlığı, dayanıklılığı)? 

Meme ve çevreleyen doku üzerinde baskı ve gerilimi artırır nitelikte artan ağırlık, artan yerçekimine eşittir.  Bu, sırt ve boyun ağrısına sebep olduğu gibi eninde sonunda sarkmaya sebep olur. Faaliyet süresince memenin hareket etmesi, rahatsızlığa sebep olabilecek ve meme dokusundaki baskı ve gerilimi artırabilecek ölçüde ağırlık etkisini şiddetlendirmektedir.

Daha az ağırlık daha az gerilime eşittir. Bu kadar basittir.

B∙Lite® jel neyden yapılır?

B∙Lite® jel, imlantları beligin ölçüde daha hafif hale getirerek standart implante edileblir silikon jel içerisinde kalıcı olarak tutunan ince delikli sferlerle oluşturulmaktadır. Mikrosferler birçok uygulamada yaygın şekilde kullanılmaktadır. Biyolojik uygunluğa sahiptirler ve tıbbi cihazlarla kozmetik ürünlerde bulunabilirler. (1) Mikrosferler, kohezif jele entegre edilirler ve jele tutunuşları, pek de mümkün olmayan implant yırtılmasında dahi eksiksizdir.

B∙Lite® jel, belirgin ölçüde düşük ağırlık sunarak uzay teknolojisinde kullanılan teknolojiyi taşımaktadır. Mikrosferler biyolojik uygunluğa sahiptirler ve ortopedi, dişçilik, oftalmoloji ve nörosirürji gibi alanlardaki farklı tipte tıbbi cihazlarda kullanılırlar.

B∙Lite® hafif implantları, piyasaya yeni çıkmıştır, peki hastalar güvenli olduklarına nasıl emin olabilirler?

B∙Lite® implantları, hekimlerden, bilim adalılarından ve mühendislerden oluşan çok disiplinli bir ekipçe geliştirilmiş ve sonrasında hastalara sunulduktan sonraki 10 yılı aşkın sürede yoğun şekilde test edilmektedir.

CE işaretli B∙Lite® implantlarının üretiminde kullanılan tüm malzemeler belgelidir, güvenlidir, hareketsiz, biyolojik olarak uyumludur, ayrıca tıpta uzun bir kullanım geçmişine sahiptir. (1) B∙Lite® implantları, binlerce yüzbinlerce uygulamada kullanılmış olan standart POLYTECH kabuğunu kullanmaktadır.

B∙Lite® mikrosferleri nedir?

B∙Lite® mikrosferleri çok güçlü ama oldukça hafif olan küçük mikroskobik toplardır. Mikrosferler biyolojik olarak uyuludur ve çok stabildir.

Mikrosferler güvenli mi?

Evet. Mikrosferler zaten birçok uygulamada yaygın şekilde kullanılmaktadır. Biyolojik olarak uyumludurlar ve tıbbi cihazlar ve kozmetik ürünlerde bulunabilmektedirler. Mikrosferler, dişçilik, ortopedi, üroloji ve birçok diğer tıbbi alanda yaygındır. (1) Mikrosferler, kohezif jele entegre edilirler ve jele tutunuşları, pek de mümkün olmayan implant yırtılmasında dahi eksiksizdir. Ezilme dayanım testleri, B-Lite® içindeki borosilikat mikrosferlerinin 200 psi (>13 atm) üzerindeki basınçlara dayanabilmektedir, bu oran kadınların, uçuş ve eğlence amaçlı dalış süreçleri dahil implantasyon sonrası maruz kalması beklenen basınç aralıklarının çok üstündedir.

İmplantlar neden beyazdır?

Bu, jel içerisindeki mikrosferler üzerindeki ışığın yansımasıdır.

B∙Lite®’ın mamaografideki ek avantajı nedir?

Görünebilir ışıkta beyaz ve opak iken, mikrosferler mamografi ve ultrason sonuçlarının kalitesini artırmaktadır.

1. Govrin-Yehudain, Jacky et al: Lightweight Breast Implants: A Novel Solution for Breast Augmentation and Reconstruction Mammaplasty, Aesthet Surg J. 2015 Nov; 35(8): 965–971. doi: 10.1093/asj/sjv080

2. G&G Biotechnology data on file


WordPress Video Lightbox Plugin